piątek, 20 stycznia 2012

Show bez szału

Był show ale nie było szału. I tak miało być. Nowojorska prezentacja Apple,19 stycznia zgodnie z zapowiedziami, odnosiła się do edukacyjnych zastosowań urządzeń Apple. Za maccessibility.net podaję kilka szczegółów.
Po pierwsze ukazał się Ibooks w wersji 2.0. Potrafi odczytywać zaprezentowane tego samego dnia książki cyfrowe, zawierające treści multimedialne. Dla osób niewidomych pożytek z tego jest taki, że są to książki w większości zupełnie dostępne dla VoiceOvera. Słabowidzący natomiast mają możliwość odpowiedniego powiększania obrazu, co jest niezmiernie istotne zwłaszcza w odniesieniu do grafik, zawierających wiele drobnych szczegółów.
Druga nowość to opublikowany tego samego dnia program dla autorów książek, pragnących sformatować je dla potrzeb Ibooks. To darmowa aplikacja dla komputerów Mac, zawierająca podstawowe szablony i narzędzia do formatowania zawartości książki.
Ukazał się program iTunesu dla IOS, umożliwiający pobieranie różnego rodzaju materiałów naukowych, kursów uniwersyteckich itd.. W tej chwili można sobie wybrać spośród kilkudziesięciu darmowych tytułów. To, co widziałem, jest po angielsku i dotyczy wielu różnych dziedzin nauki. Klikając, pobieramy plik - tekstowy, audio lub wideo. I już. Ukazał się także program iTunes 10.5.3 do synchronizacji książek multimedialnych z Ibooks 2.0.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz