czwartek, 8 marca 2012

iOS 5.1 - nowości i przygody

No, to 5.1 mam już na pokładzie. Lista nowości jest niedługa i znajdziecie ją w tym miejscu.
Co do usprawnień w mechanizmach dostępności, wiem tylko o jednym: linijka Brailiant produkcji Humanware podobno działa pod iOS 5.1. Pod 5.0 nie działała. Wiem, bo sprawdzałem. Ogólnie wygląda, że telefon zrobił się "zrywniejszy", albo, jak to się mówi mądrze "bardziej responsywny". :-)
A co do przygody, to miałem następującą:
Kiedy już pobrałem aktualizację systemową, telefon zameldował, że się będzie aktualizował i że po wszystkim się zresetuje. No i dobrze. Tylko, że jakoś dłuuugo milczał i milczał... Zostawiłem go i po kilku godzinach sprawdziłem, co jest grane. Nic. Podłączyłem do kompa i okazało się, że telefon był w trybie awaryjnym. Adrenalinka mi podskoczyła, ale pomyślałem: "no Apple, masz ty procedurę odtwarzania telefonu, zobaczymy na co się ona przyda". Uruchomiłem rzeczoną procedurę i postępowałem zgodnie z kolejnymi wskazówkami. System pobrał się raz jeszcze, potem znów kazałem "odtworzyć iPhone'a", a wtedy nastąpiło rozpakowanie oprogramowania i wszystkie etapy jego instalacji, następnie procedura rejestracji (tak jak w przypadku nowego telefonu), dalej odtworzenie danych z kopii zapasowej, czyli wszystkie ustawienia i książka adresowa, a na koniec odtworzyły się multimedia. Ufff... I wszystko działa bez zarzutu.
Aha! Pamiętajcie, zawsze przed aktualizacją systemu archiwizujcie telefon. Dzięki temu będziecie mieli wszystkie, możliwie najbardziej aktualne dane.

1 komentarz:

  1. Błędy przy instalacji ios to norma. Nie rozumiem dlaczego Ci adrenalinka podskakuje. :)

    OdpowiedzUsuń