wtorek, 6 marca 2012

Rivo - zarządzaj urządzeniami z iOS bez użycia dotykowego ekranu

Jeżeli ktoś z Was zastanawiał się nad kupnem iPhone'a albo któregokolwiek z i-sprzętów (czyli urządzeń pracujących pod kontrolą systemu iOS), ale obawiał się konieczności używania dotykowego ekranu, może zainteresuje się klawiaturką Rivo. Gadżecik ten współpracuje z VoiceOverem i zastępuje wszystkie gesty używane do obsługi iPhone'a/iPoda/iPada odpowiednimi komendami, wydawanymi za pomocą przycisków.
Rivo jest wielkości karty kredytowej i waży ok. 75 g. Wyposażono go w 20 przycisków, w tym typową klawiaturę numeryczną. jak można się domyślić, pisanie liter odbywa się podobnie, jak w wypadku tradycyjnych telefonów z klawiaturą numeryczną. Rivo pozwala wykonać wszystkie czynności, dostępne za pośrednictwem VoiceOvera. Z obsługiwanymi urządzeniami łączy się poprzez BlueTooth. Na razie dostępny jest w Korei Południowej, choć producent szuka już dystrybutorów w Stanach Zjednoczonych. W Korei urządzenie kosztuje równowartość 130 dolarów.
Zainteresowanych szczegółową wiedzą odsyłam do instrukcji obsługi na stronie producenta, a klikając w tytuł wpisu, możecie posłuchać podcastu, nagranego podczas tegorocznej konferencji CSUN.
Przy okazji: na stronach blindbargains.com znajdziecie obszerne archiwum audycji prezentujących urządzenia i oprogramowanie, przedstawione na CSUN. Odkryjecie m.in., że prezentowany w poprzednim wpisie notatnik BraillePlus 18 nie jest jedyną androidową propozycją brajlowskiego notatnika. Zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz