piątek, 12 kwietnia 2013

Nadgryzanie kodów CAPTCHA

Słyszeliście o serwisie Rumola? Nie? To najwyższy czas to zmienić.

Rumola generalnie w działaniu przypomina znany z okienek WebVisum. Nie jest może tak rozbudowany ale generalnie robi to na czym nam najbardziej zależy, tj. rozpoznaje obrazkowe kody CAPTCHA.

Podobnie jak WebVisum, Rumola jest wtyczką do przeglądarki. Jest wersja na Safari, Chrome i Firefox. Wszystkie niezbędne linki znajdziecie pod tym adresem:

http://skipinput.com

Jak to działa?

Na stronie z kodem otwieramy pasek narzędzi. Spod przycisku Rumola wybieramy pozycję "Search for CAPTCHAS on this page". Teraz należy wrócić na stronę, ustawić się na polu w które należy wpisać rozpoznany kod. Po odczekaniu chwili, z menu kontekstowego wybieramy pozycję "Use this field to enter CAPTCHA". Jeśli kod został rozpoznany, w ten sposób zostanie wprowadzony w odpowiednie pole.

Rumola posiada niestety dwa minusy. Pierwszy stanowi brak powiadomień o nadejściu rozpoznanego kodu. Drugim jest konieczność płacenia za możliwość rozpoznawania kodów. Pakiet 100 kodów kosztuje niecałego baksika, więc cena wydaje się być niezbyt wygórowana.

Na osłodę trzeba wymienić dwa plusy. Pierwszy to oczywiście możliwość działania w środowisku Mac OS a drugi stanowi wersja na Androida. Odmiana na IOS podobno już w drodze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz