sobota, 18 maja 2013

Seeing Assistant MoveWczoraj pojawił się w AppStore wyczekiwany polski program do pieszej nawigacji Seeing Assistant Move. Za AppStore:

Aplikacja SeeingAssistant-Move jest opracowanym w Transition Technologies S.A. produktem, którego celem jest wsparcie osób niewidomych i słabowidzących w codziennym życiu. Aplikacja zapewnia zaawansowane usługi lokalizacji i nawigacji, jak i aktualne informacje pogodowe. SeeingAssistant-Move powstawał przy ścisłej współpracy z osobami z dysfunkcją wzroku, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby użytkowników.

Funkcjonalność:
• planowanie trasy
• wsparcie dla tekstowych baz punktów (POI) w formacie LoadStone oraz OpenStreetMap
• zaawansowany tryb eksploracji okolicy
• wyszukiwanie lokalizacji
• funkcjonalność “Gdzie jestem”
• automatyczne nagrywanie trasy
• dzielenie się punktami
• głosowe wprowadzanie tekstu
• oraz możliwość wydawania poleceń głosowych!

Do końca maja 2013 roku funkcja poleceń głosowych jest darmowa - w następnych aktualizacjach będzie płatną opcją.

Proszę pamiętać, że aplikacja śledzi zmianę lokalizacji, nawet gdy jest zminimalizowana. Używanie uruchomionego odbiornika GPS w tle może znacznie zmniejszyć żywotność baterii.

Wersja LITE oferuje ograniczoną funkcjonalność w zakresie dziennej liczby poleceń rozpoznawania mowy, liczby zapisanych tras, liczby punktów użytkownika, liczby aktywnych baz punktów oraz nie posiada integracji z serwisem Dropbox.

Aplikacja wykorzystuje połączenie internetowe i w zależności od konfiguracji urządzenia może być pobierana opłata za dostęp do internetu lub transmisji danych. Przy użytkowaniu aplikacji należy pamiętać, że program do swego działania wykorzystuje informacje pozyskane z systemu GPS, usług lokalizacji Apple oraz baz importowanych przez użytkownika. SeeingAssistant-Move pomaga użytkownikowi tylko wygodnie korzystać zarówno ze wskazań GPS, danych z usług lokalizacji Apple oraz z dodanych baz.

Program pojawił się w dwóch wersjach, płatnej oraz Lite. Jeśli po testach darmowego rozwiązania aplikacja przypadnie nam do gustu, będziemy musieli za nią zapłacić niecałe 7 euro.
Dla osób chcących lepiej poznać możliwości programu, producent przygotował Tutorial online. Można się z nim zapoznać pod poniższym adresem:

Poniżej zamieszczamy także bezpośrednie odnośniki do obu wersji aplikacji:
Wersja pełna
https://itunes.apple.com/pl/app/seeingassistant-move/id625286820?mt=8
Wersja darmowa

W zaprzyjaźnionym serwisie www.tyflopodcast .net ma się także pojawić podcast demonstrujący w praktyce działanie programu Seeing Assistant Move.

3 komentarze:

 1. Zapraszam do słuchania podcastu poświęconego aplikacji Seeing Assistant Move! Do pobrania pod adresem http://storage.tyflopodcast.net/nowe/master/5/seeing_assistant_move.mp3.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Do końca maja 2013 roku funkcja poleceń głosowych jest darmowa - w następnych aktualizacjach będzie płatną opcją.
   
   
  :" Witam, mampytanie, hmm czy to oznacza, że posiadacze pełnej wersji będą musieli dodatkowo wykupić możliwość korzystania z poleceń głosowych? Od której
  wersji tak będzie? Wczoraj bodajże aktualizowałem program do wersji 1.3... Przyznam, że funkcja ta czasem dostaje zadyszki, nie rozumie czasem poleceń
  nawet, gdy mówione są głośno, wolno i wyraźnie, a czasem po prostu nie działa i program generuje komunikat o błędzie w rozpoznawaniu mowy. Czy miał ktoś
  podobne problemy?. Pozdrawiam. Marcin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,

   Polecenia głosowe będą płatną opcją w wersji Lite.

   Pozdrawiam
   Adam

   Usuń