środa, 5 czerwca 2013

Warsztaty z dostępności w programie WWDC 2013

Już w najbliższy poniedziałek 10 czerwca w San Francisco rozpocznie się WWDC 2013. Jest to coroczna konferencja dla developerów tworzących swoje aplikacje na urządzenia z logo nadgryzionego jabłka. W ciągu 5 dni odbędzie się ponad 100 sesji poświęconych tworzeniu aplikacji dla systemów OS X oraz iOS. Wśród nich nie zabraknie warsztatów poświęconych dostępności (accessibility).

I tak, zgodnie z programem WWDC 2013, we wtorek 11 czerwca odbędą się następujące sesje promujące tworzenie dostępnych aplikacji:
  • Dostępność w iOS (Accessibility in iOS) - nowości w VoiceOver i GuidedAccess - jak je wykorzystać, aby nasze aplikacje były bardziej dostępne.
  • Warsztaty (laboratoria) w zakresie dostępności i mowy (Accessibility and Speech Labs) - inżynierowie z Apple będą odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące tworzenia dostępnych aplikacji dla systemów OS X oraz iOS.
Na łamach Makowiska, sixdots.pl oraz iAccessiblity.pl postaram się podzielić z wami informacjami, co ciekawego wydarzyło się podczas tych sesji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz